PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106415}

Krucjata Bourne'a

The Bourne Supremacy
7,6 158 690
ocen
7,6 10 1 158690
7,2 14
ocen krytyków
Krucjata Bourne'a
powrót do forum filmu Krucjata Bourne'a

Te film

ocenił(a) film na 4

Ten film i książkę łączy jedynie wspólny bohater.
4/10

ocenił(a) film na 10
Carukia

Wow, co Ty nie powiesz...

ocenił(a) film na 10
Carukia

lol

użytkownik usunięty
Carukia

Zgadzam się, przeczytałem ok. połowy Tożsamości, dużo elementów jest pominiętych, same początki bohatera bardzo spłycone. Jednak jak dla mnie film również b dobry.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

Jeżeli film jest zrobiony na podstawie powieści o tym samym tytule, to chyba normalne jest, że porownuje się książkę z filmem. Poza tym, mam pełne prawo wystawić taką ocenę, skoro uważam film za niedoścignioną przeróbkę książki.
Gdybyś przeczytał/przeczytała "Krucjatę Bourne'a" lub inną część trylogii, to wiedziałbyś/wiedziała, o czym mówię.

ocenił(a) film na 10
Carukia

"skoro uważam film za niedoścignioną przeróbkę książki".
Yy, chyba zaszła pomyłka;)
Dajesz filmowi 4 i piszesz że jest niedoścignioną przeróbką książki?!
Dobra, dobra - wiem o co Ci chodziło, tak się tylko droczę;) - bo mimo wszystko dziwi mnie podobne stanowisko, jak od dawna wiadomo, że przygody Bourne'a na ekranie nie są tożsame z książkami Mr. Ludluma. I on sam wydał na to zgodę, żeby nie było;)
Trzeba się z tym po prostu pogodzić;)

ocenił(a) film na 4
WhiteDemon

Może i tak. Ale jako fanka twórczości Roberta Ludluma, nie podoba mi się, że trylogię zrealizowano w taki sposób. Zdaję sobie sprawę, że film i książka zawsze się od siebie różnią, ale szkoda mi, że nie mogłam zobaczyć na ekranie odzwierciedlenia książkowych przygód Jasona Bourne'a.

ocenił(a) film na 10
Carukia

Znasz też mój częsty ból zatem;)

Carukia

Książki są genialne. Filmy to kpina z fanów książkowej serii. Gdyby nie nazwiska bohaterów i tytuł nikt by tego do książek nie przyrównywał. To całkiem inne historie. Na prawdziwą adpatację książek, każdy film musiałby trwać z minimum 150 minut, żeby chociaż najważniejsze wydarzenia opisać.

ocenił(a) film na 10
PIOTREKPK19

Bo to SĄ całkiem inne historie.

WhiteDemon

To mogli zmienić tytuł! I nie wiem o co się tu czepiać "Carukia" skoro spodziewała się adaptacji a dostała coś z zupełnie innej bajki. Ma prawo być rozczarowana i zawiedziona! Ale niektórym widzę ciężko to zrozumieć.

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

"na motywach" z książki, tak więc twoja ocena jest błędna.

ocenił(a) film na 5
Carukia

Wpólny bohater? W książce Bourne też wyglądał jak 23 letni kujon, studencik Harvardu?

ocenił(a) film na 4
shamar

W książce to był facet pod czterdziestkę. Wspólne to obaj bohaterowie mieli imię i nazwisko. Szkoda, że posuli naprawdę dobrą powieść.

ocenił(a) film na 5
Carukia

czyli ksiazkowy bardziej przypomina Chamberlaina ze starej wersji. Strasznie mnie razi Damon, pusje mi odbiór.

ocenił(a) film na 10
shamar

Mnie za to razi że strasznie czepiasz się Damona - chociaż bardzo dobrze sobie poradził z rolą - i też nic na to się nie poradzi;)

ocenił(a) film na 10
shamar

Po co od razu dawac 4\10 lepiej 0\10. jestem fanem tego fimu cztalem tez ksiazki i mam to w d..... ze film ma malo wspolnego z ksiazkami. Nikt nie mowil ze to bedzie adaptacja powiesci, ten film jest tylko bazowany na ksiazkach Roberta Ludlum-a. Nie jestm do konca pewien ale na koncu kazdego filmu wyjasniaja te kwestie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
shamar

Nie wystarczy miec mozgu i wrazliwosci zeby byc osoba asertywna. Ja ocenilem ten film 10/10. Czy to czyni mnie debilem?
Uwazam ten film za dobre kino akcji.

ocenił(a) film na 5
tomashw

To zalezy tylko od tego czy walisz dychami na prawo i lewo. Taka grupa tez tu jest.

ocenił(a) film na 7
tomashw

Wydaje mi się że na siłę próbujesz ludziom wpoić jaki ten film jest niesamowity i jedynie zasługuje na 10 - , Shamar dał inną ocenę jaka wam nie pasuje , i odrazu chcecie go pożreć żywcem.

ocenił(a) film na 10
noozzle

Sorry ale nie wiem o co tobie chodzi????? Do konca nie rozumiem czego chcesz ???? I gdzie przeczytales ze ja komus usiluje cos wpoic????

ocenił(a) film na 7
tomashw

Nikt nie mówił, że to będzie ekranizacja, bo adaptacją to to jest. ;)

Carukia

Popsuli? Książki nie miałem okazji czytać - nie lubię tego gatunku literatury - więc musi być ona chyba arcydziełem. Ostatnie trzy dni oglądałem trylogię i jestem zachwycony! Jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem. Fabuła fakt faktem, z części na część(masło maślane), momentami robiła się schematyczna, jednak nadrabiało mistrzowskie wykonanie samego filmu. Sceny pościgu to było mistrzostwo nad mistrzostwami zwłaszcza w Ultimatum, sam montaż obrazu, dźwięk, genialna, moim zdaniem, gra aktorów - coś pięknego. Żałuję tylko, że nie zabrałem się za ten film prędzej.

Carukia

I za to dajesz 4/10? Nie na tym polega ocenianie filmu. Jesteś na portalu filmowym i jeśli masz dawać taką ocenę tylko za to, że nic nie zgadza się tutaj z treścią książki, całkowicie pomijając walory typowo filmowe, jak reżyseria, scenariusz, aktorstwo itp., to może darować sobie wystawianie jakichkolwiek komentarzy i ocen na tejże właśnie stronie.

Carukia

Przeczytałem Tożsamość i oglądnąłem filmy i sam jestem tym zdziwiony ale film wydał mi się lepszy od książki nawet.

ocenił(a) film na 7
Carukia

Dlaczego Gretkov chciał zabić Borna? I po co Born zabijał tego Neski?

ocenił(a) film na 10
AdrianQ

Zabił Neskiego bo było to jego pierwsze zadanie (ważna osobistość polityczna), Gretkov chciał zabić Bourna gdyż prędzej czy później Bourne zabił by jego (skradzione 20 mln CIA i także ważna osobistość) i do tego ta akcja w Berlinie gdzie człowiek Gretkova zabija tych dwóch kolesi i zwala winę na Bourne'a (naprawdę David Webb).

ocenił(a) film na 9
Carukia

Czy w książce Marie też ginie na samym początku? :(

ocenił(a) film na 4
Peshay

W książce Marie żyje we wszystkich trzech częściach. Nie ginie.

ocenił(a) film na 9
Peshay

Dzięki. Czułem, że scenarzysta namieszał.

ocenił(a) film na 10
Carukia

"Odpocznij Pam, wyglądasz na zmęczoną" :D

ocenił(a) film na 8
Carukia

przy każdym filmie robionym w oparciu o książkę jest taka sama dyskusja, niektórzy to chcieli by chyba oglądać książki i czytać filmy :D ,mnie osobiście nie przeszkadzają rozbieżności jak film jest dobry a borny takie są ;)

ocenił(a) film na 9
Carukia

tu się ocenia filmy, nie książki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones