PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786525}
7,8 128 435
ocen
7,8 10 1 128435
7,3 31
ocen krytyków
Ślepnąc od świateł
powrót do forum serialu Ślepnąc od świateł

Połowa mniej przekleństw i dałoby się spokojnie oglądać. A tak to razi. Ja rozumiem ze to męski dość serial ale bez przesady

ocenił(a) serial na 6
bambom

Zgadzam się.

W dialogach za dużo przekleństw - w bardzo wielu scenach klną jakoś na siłę, wychodzi to nienaturalnie, a momentami groteska.

Wstawki muzyczne - totalny dramat.

ocenił(a) serial na 10
Payap

Nie wiem w jakich kręgach się obracacie wyższych sfer,ale to że ludzie co drugie słowo rzucą kur*ą nie dziwi mnie w ogóle na porządku dziennym,więc dlaczego bandziory miały by operować innym językiem?

ocenił(a) serial na 6
Florczan

"Nie wiem w jakich kręgach się obracacie wyższych sfer,ale to że ludzie co drugie słowo rzucą kur*ą nie dziwi mnie w ogóle"

LOL :) serio:)? co drugie słowo kur*wa, ch*j, pie*dol :DDD ?
to gdzie ty żyjesz:)? w jakiejś melinie czy jak :)?

ocenił(a) serial na 9
Payap

Chciałbyś rozumiem, żeby było bez bluzgów, dodatkowo tańczyli i śpiewali ? Skoro w tego gatunku filmie przeszkadzają Ci spore ilości bluzgów, to polecam oglądać musicale :)
P.S
z tą częstotliwością przesadzasz :P

Payap

Dużo czasu spędziłem z politykami - bluzgają częściej, niż gangusy z tego serialu. Fajnie ci się żyje w tym twoim malutkim świecie, opartym na stereotypach?

ocenił(a) serial na 8
Florczan

w moich sferach nikt nie przeklina a z przeklenstwami mam do czynienia tylko ogladajac filmy/seriale albo obserwujac z daleka patologie

ocenił(a) serial na 8
Florczan

Popieram, na sile to wciska Vega do kreacji ktore wcale nie musza przeklinac. Tutaj bylo to elegancko wyważone, po prostu realnie.

bambom

To oglądaj m jak miłość, jak chcesz bez bluzgow

ocenił(a) serial na 6
Agnes225

to idź do burdelu jak lubisz sobie pobluzgać bezsensownie.

bambom

przeciez w realu oni by 10 razy czesciej uzywali slowa ku**wa itp... Jezeli chcesz mniej wulgaryzmow to tym samym chcesz mniejsza realistycznosc...

ocenił(a) serial na 9
ruski_arbuz

własnie

ocenił(a) serial na 6
ruski_arbuz

10 razy czesciej powiadasz :) ... yhmmm :)

W realu też by robili kupe i grzebali w nosie. A najlepiej żeby zamiast aktorów grali prawdziwi gangsterzy - wtedy byłoby jeszcze bardziej realistycznie.

Na serio nie trzeba co sekundę przeklinać, żeby przekazać widzom jaki to jest 'zły bandyta' :)
Film zawsze przedstawia wszystko w skrócie, umownie, symbolicznie - i wszystko ma być strawne, wiarygodne i przekonujące. A przez ten potok, momentami, wulgaryzmów wychodzi żenada z groteską. Tym bardziej w wykonaniu aktorów - robią to nieprzekonująco i właśnie mało realnie - widać że to na siłę i lipa.

Payap

no nie wiem... nie widzialem bardziej realistycznego filmu polskiego od tego serialu.. pod wzgledem zachowania bohaterow itp... i nie biore tu pod uwage przeklenstw

ocenił(a) serial na 9
bambom

Dialogi są 10 razy lepsze, niż u Vegi, mimo że też są wulgarne. Ich przewagą jest to, że są naturalne, mi też przeszkadza duża ilość bluzgów w polskich filmach, ale w dialogach aż słychać, że są na siłę. Tutaj w ogóle nie odniosłem takiego wrażenia.

ocenił(a) serial na 8
elvis_nie_zyje

Dokładnie, realistyczne podejście wybrali i spoko.

bambom

Jeżeli ktoś pisze, ze ten serial to czysty realizm to wychodzi na to, ze w dziwnych kręgach się obracam, bo takiego natłoku przekleństw w życiu jeszcze nie słyszałam :/ Jestem dopiero na drugim odcinku i sekwencja kręcenia klipu w jakimś tam klubie to jakiś kosmos. Przecież tam jest przekleństw więcej niż normalnych słów :/ nie jestem jakoś specjalnie wrażliwa ale uszy bolą i nie wiem czy warto oglądać dalej. Póki co fabuła mnie nie porwała... więc chyba to nie dla mnie.

ocenił(a) serial na 5
bambom

Też mi to przeszkadzało! Nie powiem, samej zdarza mi się przekląć, i to nie raz; rozumiem też, że ludzie z takich kręgów nie posługują się wyrafinowanym słownictwem, ale dla mnie natłok tych wyrazów to była przesada. Po prostu uszy więdną.

bambom

Przecież to polski serial, ja tu w żadnych bluzgów nie słyszałem, w ogóle ledwo dialogi dało się zrozumieć. Z tego szumu, trzaskow i sapania ktoś wyłuskał swojskie k...?

ocenił(a) serial na 8
bambom

Również uważam, że jeśli produkcja jest dobra, to nie straci na wartości jeśli uniknie się nadużywania "k" i "ch". Sam serial bardzo mi się podobał. Duszny klimat po raz pierwszy mnie nie zniechęcił :)

ocenił(a) serial na 7
bambom

Znasz w ogóle ludzi z tego typu kręgów? Stałem ładnych kilka lat na bramkach w Warszawie, znam nawet kilka osób, które wystąpiły w tej produkcji i czy ilość bluzgów jest przesadzona? Zdecydowanie nie, sam czasem sobie nie zdaję sprawy jak dużo klnę, oczywiście można się trochę odchamić, kiedy przestajesz nacodzień (a raczej co noc) z tym obcować, ale jeżeli coś w tej produkcji jest realistyczne, to z pewnością dialogi, ale ogólnie całość jednak mocno przerysowana ;)

ocenił(a) serial na 10
bambom

To oglądaj "Peaky Blinders" to taki ugrzeczniony serial o ugrzecznionych gangusach, nawet, a jak już coś raz w odcinku przeklną to lektor tego nie czyta.

ocenił(a) serial na 4
bambom

no zalatuje vegą, nadmierne bluzgi, nadmierna przemoc, sprowadzone do poziomu patokonferencji przed walka w patomma. co innego jak przeklinają w rozmowie podczas emocji a co innego bezsensowne rzucanie miesem co drugie slowo jak u vegi. top boy zjada ten serial na śniadanie, jedyny pozytywny element to gra Kamila Nożynskiego

ocenił(a) serial na 8
bambom

ja pierd... juz sie nie ma do czego przypier... weź się lepiej za "na wspolnej" takie seriale jak ślepnąc od świateł nie są dla ciebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones