PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786525}
7,8 128 435
ocen
7,8 10 1 128435
7,3 31
ocen krytyków
Ślepnąc od świateł
powrót do forum serialu Ślepnąc od świateł
ocenił(a) serial na 8
marckoza

jak by mial autyzm

dylon

jakby się pisze razem....

czouk7777

to tak "jak byś" napisał prze praszam :P

czouk7777

nie zawsze pisze sie razem , sprawdź

Ami_656

partykułę nie jako wykładnik zaprzeczenia piszemy rozdzielnie przed zaimkami

czouk7777

Przeczytałam kilka wypowiedzi tzw. autorytetów i jeszcze artykułów kilka i sprawa nie jest taka wcale prosta , różnie mówią . Język ciągle się rozwija i nic nie jest w nim na stałe.

ocenił(a) serial na 8
Ami_656

To przestań czytać głupoty i zacznij używać takiego języka polskiego jakiego uczą dzieci w szkołach.

dylon

albo do branoc

dylon

ewentualnie skur czybyk

czouk7777

albo skurczy byk ;)

snafii1979

to taka miniatura byka. występują w chinach i japonii.. tam wszystko mają małe..

dylon

i nie pisz do mnie od czep sie :P

ocenił(a) serial na 10
dylon

Myśle ze tak miało byc

ocenił(a) serial na 7
dylon

On gra zupełnie jak Sebastian Fabijański jako "cukier" w Pitbullu.

Fellor

O rany, wyjąłeś mi to z ust. Albo taki betonowy gossling z drive

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
dylon

Eee tam. Nie drewniany, nie autystyczny, tylko Sztywniutki :)

Sajko_killer

Bym powiedział nawet, że sztywniuśki.

ocenił(a) serial na 8
dylon

W moim odczuciu jest aspergerowcem. Świadczy o tym silny pociąg do uporządkowanego świata i brak inteligencji emocjonalnej ujawniający się w kontakcie z Paziną. Dla mnie "drewnianość" Kuby ma sens i jest celowym zabiegiem.

marckoza

Tragedia nie? Jakby czytał z kartki. A szkoda bo wizualnie tu pasuje

ocenił(a) serial na 7
marinelle

Tak też mi się wydawało, jakby pierwszy raz widział tekst... na prompterze

ocenił(a) serial na 9
marckoza

Saful z Dixon 37 gra poprawnie. I tylko tyle. Po prostu blednie przy genialnej obsadzie. Ciężkie zadanie przy Więckiewiczu, Pazurze, czy genialnym Fryczu.

Sajko_killer

no i przy grającym naprawdę świetnie drugim planie, Chabior, Beler, blednie jeszcze bardziej. Ja rozumiem że debiutant, bez wykształcenia aktorskiego, że miał być "zimny, chłodny, bez emocji" itd, ale przy większości jego kwestii uszy bolą.

ocenił(a) serial na 9
marckoza

Na szczęście to on tych kwestii za dużo nie miał. Zdecydowanie lepiej wypadał w scenach bez tekstu :)

ocenił(a) serial na 7
Sajko_killer

moim zdaniem nawet ja czy prawdopodobnie Ty byśmy lepiej zabrzmieli, mozemy nie miec aktorskich umiejetnosci lub wygladu, czy charyzmy ktorej nie sposob odmowic Nożynskiemu ale jednak ja jak wypowiadam jakies zdanie to w zaleznosci tego czego dotyczy, kto jest adresatem, w jakim jestem nastroju etc. determinuje jednak jakies emocje i intonacja w moim glosie sie automatycznie zmienia a u Kamila jakbym sluchal nawigacji samochodowej gdy mowi...

ocenił(a) serial na 9
miko1980

To prawda - tym samym tonem rozmawia z byłą laską, straszy właściciela Betlejem, czy wynurza się emocjonalnie. Saful z racji ulicznego doświadczenia jest wiarygodny i dobrze portretuje środowisko młodych wilków z Warszawy. Tylko dobrze, bo Więckiewicz świetnie bawi się konwencją polskiego Ojca Chrzestnego (trochę na granicy pastiszu) - akcja z weselem pokazuje. - jaki kraj taki Godfather :) Pazura bryluje jako celebryta, Chabior jako bandycka recydywa, a jeszcze Lubos jako typowy pies z problemami. Ale oczywiście zjada ich Frycz - w najlepszej roli od lat - gangsterska stara szkoła.
Przy takiej obsadzie nieźle sobie radzi. A nie potrafię przytoczyć żadnego młodego aktora, który by stworzył naprawdę wiarygodną kreację takiej postaci.

Sajko_killer

Myślę, że Sebastian Fabiański by podołał postaci Kuby. Niestety Kamil Nożyński blednie na tle reszty aktorów.

ocenił(a) serial na 8
majaszek

Wiesz, dobrze że są filmy w których nie gra Fabianski, Karolak i Adamczyk.

ocenił(a) serial na 5
picar

jakież to filmy? Warto odróżniać umiejętności aktorskie od scenariusza i reżyserii. Aktor SAM sobie roli nie pisze. Wszyscy ww wymienieni są dobrymi aktorami, inna sprawa to filmy w jakich grają. wystarczyłoby wypróbować ich w produkcjach premium i nagle widzowie zaczęliby zmieniać zdanie. O Pazurze też piszą, że jest słabym aktorem, a on jest rewelacyjny. Tyle, że się zaszufladkował na własne żądanie. Polska ma naprawdę duży potencjał artystyczny. Jeszcze dość Słabo wykorzystany.

ocenił(a) serial na 8
clavier

Nie ma. Zacząłem oglądać jakus serial z fabianskim. Moze dalem rade pol godziny. Ze wzgledu na aktora zrezygnowalem. Dobre filmy? Ostatnio 7uczuc, kler i właśnie slepnac

clavier

Sam sobie roli nie pisze, ale też nikt go do jej grania nie zmusza ;)

ocenił(a) serial na 5
majaszek

Nie ma takiego aktora.

A co do "Ślepnąc..." Przez tego Nużyńskiego film jest o kilka poziomów gorszy, beznadziejna "gra" tego pana. Mam wrażenie, że Krystyna Czubówna zagrałaby lepiej.

majaszek

Nie lubię Fabijańskiego, ale chyba lepiej by pociągnął rolę niż autystyczny Nożyński.

ocenił(a) serial na 5
miko1980

Właśnie, że sposób odmówić. Ma charyzmę śniętej ryby.

ocenił(a) serial na 8
marckoza

a może taki był zamysł reżyserski ^^ ? że ta postać właśnie TAK ma być zagrana? może bohater taki po prostu był, bez dramy polskich telenowel, i sztuką jest dla aktora grać bez emocji, kamiennie i cyt "drętwo", tak samo jak dobremu piosenkarzowi fałszować, co świadczy do dobrym warsztacie jeśli potrafią
a kto czytal ksiązki Żulczyka, ten wie, że jego postacie właśnie są charakterystycznie średnio-emocjonalne i inne

ocenił(a) serial na 6
losiobat

Ale tu nie chodzi o emocjonalność… Nikt tu niczego nie zarzuca postaci, tylko aktorowi. Posłuchaj jak on mówi… Jak rozmawia z kobietami… jak wypowiada proste kwestie. Jak chłopaczek z podstawówki, pierwszy raz występujący w przedstawieniu szkolnym. Zero przekonania, że to prawdziwa sytuacja. Po prostu – jakby przeczytał kartkę wiszącą na ścianie windy. Posłuchaj jak pyta Paulinę czy wyjedzie z nim do Argentyny… Przecież to żenada. Przy każdej jego wypowiedzi, ma się ochotę strzelić facepalma.

Klaman123

Dokładnie.

losiobat

Bez dramy polskich telenowel to jest kot w zimnej wojnie.

ocenił(a) serial na 9
losiobat

Brawo, zgadzam się! W końcu ktoś myśli....

ocenił(a) serial na 10
marckoza

To chyba nie czytałaś książki, idealnie wpasowany aktor gadający jak robot ,wykonujący ta samo monotonną robotę.

ocenił(a) serial na 7
Sosek2

Ja czytałam i ją uwielbiam, zgadzam się z przedmówcami, wizualnie aktor pasuje, wypowiadane przez niego kwestie - słabiutko. To że aktor miał był zimny, to nie oznacza, że miał mówić w taki "drewniany" sposób. Zdecydowanie najsłabszy punkt tego serialu.

ocenił(a) serial na 8
Maybee

A może Kuba Nitecki miał być taki autystyczny? Gdyby twórcom nie pasował jego styl mówienia, podłożyliby mu cudzy głos, albo zmienili na innego aktora. Nie zamierzali chyba nakręcić "Dlaczego ja?"
Wg mnie miał być taki specyficzny i nie przeszkadzało mi jak mówi, a nawet odwrotnie, czekałem kiedy się odezwie. Nie wiedziałem że to naturszczyk i przyjąłem że tak ma grać. Taką pozę sobie wymyślił i odgrywał ją przed wszystkimi, a na pewno kryła się za tym jakaś autystyczna historia. Widać to w scenie gdy mówi o brudnych butach. Nie ważne że ktoś zdemolował jego mieszkanie i ukradł wszystko. Kuba wpada w szał bo mu błota nanieśli. To jest charakterystyczne dla autystyków.
Myślę że problemu z jego odbiorem nie mają introwertycy, tacy jak on.

ocenił(a) serial na 7
Sajko_killer

Poprawnie? Gada tak jakby był zdziwiony tym, co mówi. Jeśli granie polega na staniu i chodzeniu, to oczywiście mistrz świata! On nawet nie rozmawia, on wygłasza kwestie jak jakiś prorok. Ten koleś psuje cały serial. Naprawdę nie ma polskich aktorów w tym wieku? Choćby Gierszał? Kurde ktokolwiek ze szkoły aktorskiej a nie jakiś przypadkowy człowiek.

Ciekawe czyj znajomy lub chłopak, bo przecież nie wierzę, że ktoś wybrał do głównej roli tak mało utalentowanego w tym względzie człowieka - bo na pewno ma mnóstwo innych umiejętności. Tutaj - dramat. Normalnie oczy mnie bolą jak na to patrzę.

ocenił(a) serial na 9
Miela

Gierszał? Naprawdę? Facet po filmówce z tak słabą dykcją, fizjonomią rurkowca ze wszystkimi rolami na jedno kopyto. Ciekawszy byłby młody Królikowski albo Wesołowski :)

Sajko_killer

"Ciekawszy byłby młody Królikowski albo Wesołowski :)"


Niezły żart, zwłaszcza z Wesołowskim, od którego nikt w tej branży nie ma gorszej dykcji.

ocenił(a) serial na 6
Miela

Myślę, że właśnie w takim wydaniu odpowiada wizji twórców, a ton jego wypowiedzi jest zamierzony. Tak jakby nie pasował, był z innego świata. Dla mnie wyszło dobrze.

ocenił(a) serial na 10
Chile

Dławię super

ocenił(a) serial na 7
Chile

Wątpię, że to jest zamierzone. Zamierzone jest marne aktorstwo? Przecież on brzmi tak sztucznie jak nikt w rzeczywistości. Ta intonacja! Masakra. Wszystko rozumiem, ale takie rzeczy można zagrać dobrze i źle. Tu jest to "zagrane" beznadziejnie.

Miela

No bez jaj... serio uważasz, że producenci, reżyser i scenarzysta wraz z autorem nie robili scen próbnych z głównym(!!!) aktorem, że nie widzieli materiału po zmontowaniu? On właśnie miał tak zagrać według ich wizji i koniec kropka.
Może jakby to był amatorski serial i wszyscy by tak grali to ok, ale to jest serial hbo, grają w nim genialni aktorzy i tak jak już wspomniałem, twórcy ani ślepi, ani głupi nie są i nie zrobiłby serialu z głównym bohaterem, który by był "kiepsko" zagrany i nie tak jak to sobie wymyślili.

michal_lodz_1981

Dokladnie Ta jego rola wlasnie tego wymagala.
Bycia ozieblym,z pokerowaja twarza czlowiekiem, ktory wiecej mysli niz daje po sobie poznac.
Czlowiek inteligentny aczkolwiek cierpiacy na shizofrenie.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones