PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543910}
4,8 162
oceny
4,8 10 1 162

Rozprawa z Darwinem
powrót do forum filmu Rozprawa z Darwinem

Miasteczko Dayton w stanie Tennessee, 1925 rok. Charles Anderson jest młodym reporterem, który pracuje w tygodniku prowadzonym przez jego ojca. Mężczyzna czuje się jak w pułapce i ledwo wiąże koniec z końcem. Swoją szansę na przebicie się do dziennikarskiej pierwszej ligi dostrzega w procesie, w którym przedmiotem sporu jest prawo do nauczania w szkole teorii ewolucji. Charles nawiązuje kontakt z jednym z najbardziej wyrazistych i wpływowych publicystów Ameryki, Menckenem. Dzięki jego pomocy dostaje dostęp do tzw. "sprawy stulecia".

ATTAGA08

Nie miałem okazji go obejrzeć, ale może być interesujący. Lubie filmy w których jednym z głównych wątków jest dynamiczny i sprawnie zobrazowany proces sądowy w sprawie o ciekawej tematyce. Myśle, że warto zalukać :)

ocenił(a) film na 3
supnopl

Niestety proces sądowy był bardzo słabo pokazany, film jest bardziej smętną opowieścią o miłości i strasznie stronniczy.

ocenił(a) film na 7
baranica

W czym zasadza się stronniczość filmu?

ocenił(a) film na 3
jacpod

W tym że obrońcy darwinizmu pokazani są jako kłamcy, nieludzcy i wstrętni ludzie. Proces sądowy jest tylko wymówką do pokazania ewolucjonistów jako rozwiązłych pijaków i niemoralnych osobników.

ocenił(a) film na 7
baranica

Nie odniosłem takiego wrażenia.Jeśli już to wg mnie chrześcijański punkt widzenia był przedmiotem krytyki jako obskurancki...I pomyśleć,że oglądaliśmy ten sam film a wysnuliśmy dwa przeciwstawne wnioski.To nie zarzut,konstatacja taka...

jacpod

chrześcijański punkt widzenia jest zgodny z teorią ewolucji , przynajmniej oficjalnie

ocenił(a) film na 3
dobro10

Od kiedy? Chrześcijański mówi: człowiek został stworzony przez Boga, zaś ewolucyjny: człowiek wyewoluował z pramałpy. Gdzie tu jest zatem element w którym się zgadzają?

ocenił(a) film na 7
supnopl

Obejrzyj,warto!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones