PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847598}

Elegia dla bidoków

Hillbilly Elegy
7,1 32 371
ocen
7,1 10 1 32371
4,5 24
oceny krytyków
Elegia dla bidoków
powrót do forum filmu Elegia dla bidoków

Niektórzy użytkownicy chyba nie wiedzą na czym polega dobre aktorstwo. Jeśli myślicie, że płacz, krzyk = wysmienite gra to chyba niewiele filmów w życiu widzieliście. Role Close, ale przede wszystkim Amy Adams są przykładem przesady aktorskiej, tzw "overacting". Przez co postacie zagrane przez nich przypominają bardziej karykatury niż prawdziwych ludzi. Dla tych oczu, bardzo lubiana przez ze mnie Adams, gorsza w swojej karierze jeszcze nie była. A Close, choć ciut lepsza, również dołuję. Tam nie ma żadnej kontroli, a jedynie wołanie o oscara.

Jeśli sądzicie, że to tylko moja opinia to poczytajcie recenzje. W większości z nich Adams jest zniszczona. A próżno szukać pochwał dla Close.

Oscarów nie będzie. Close może być nominowana z braku konkurencji na drugim planie, ale z tak przyjętą rolą wygrać nie ma szans.

ocenił(a) film na 5
damiansport1

Zresztą mogę się założyć Adams będzie nominowana do Złotych Malin.

ocenił(a) film na 5
damiansport1

Co zabawne chyba jesteś zaledwie 3 osobą (licząc również mnie) na forum tego filmu, która zwraca na to uwagę, to jest chyba znak czasów że powstaje jakiś średni film, i nagle (nie wiadomo dlaczego) jakiś "mega hajp" nie wiem jak to inaczej określić, że tutaj oto mamy świetną rolę.

Przykładem mogą też być zachwyty nad tym nowym filmem z Sophia Loren, czy "Oscarowy hit" z Mortensenem

Do tego ta okropna maniera że film ma się podobać szerokiemu gronu i bez ograniczeń wiekowych, więc wszystko jest tak beznadziejnie ugrzecznione, że zbiera na wymioty

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Zupełnie nie rozumiem tych zarzutów. Na czym niby polega to przeszarżowanie? Nie spotkaliście nigdy osób impulsywnych, nie potrafiących kontrolować swoich emocji? Pełno takich w wielu domach. Sfrustrowanych, nieszczęśliwych kobiet. Kobiet, które wiedzą, że zmarnowały (albo rodzice im zmarnowali) swoje życie. Jeszcze próbują, jeszcze tli się w nich iskierka nadziei, że może następnym razem. Ale są tak poranione i tak nie potrafią sobie z tym poradzić, że uciekają w narkotyki czy alkohol. Trudno wtedy być subtelną, wyciszoną. To krzyk! I Amy ten krzyk oddała w swojej grze bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Dokładnie ;) Każdy krytykujący ten film nigdy chyba nie spotkał się z taką osobą...

Kalimdor

Też się zdziwiłam. Ja znam takie histeryczki. Znam tak chaotycznych w swoim postępowaniu ludzi.
Dla mnie Adams i Close pokazały doskonale świat, który jest mi osobiście znany. Scena z początku filmu z psem na Wielkanoc! No dokładnie pokazała psychozę takich ludzi.

ocenił(a) film na 9
damiansport1

-1, role są zagrane doskonale

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones