PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847598}

Elegia dla bidoków

Hillbilly Elegy
7,1 32 368
ocen
7,1 10 1 32368
4,5 24
oceny krytyków
Elegia dla bidoków
powrót do forum filmu Elegia dla bidoków

Może przez to, że nie o końca wiedziałam przed obejrzeniem filmu czym jest "amerykański sen", nie obejrzałam go z takim oczekiwaniem.
Dla mnie jest to genialnie przedstawiony obraz traumy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Nawet w pewnym momencie filmu Lindsay powiedziała bratu, że musi wybaczyć matce, żeby iść dalej (przepracować traumę, aby żyć normalnie i nie przekazać jej dzieciom) . Bev nie potrafiła tego zrobić, cały czas czuła się pokrzywdzonym dzieckiem (np scena w której zabroniła córce mówić, że jest jej ciężko po stracie dziadka, ponieważ to był jej ojciec; cały czas potrzebowała, czy raczej żądała opieki/uwagi/oparcia; nie mogła zapomnieć o krzywdzie wyrządzonej jej w dzieciństwie). Skutkiem było traumatyzowanie własnych dzieci.
Według mnie zwycięsko wyszły z tej sytuacji dwie osoby : J.D i Lindsay. Pomimo tego, że ona nie poszła na studia, udało jej się pójść swoją drogą i nie chować urazy.
Jeśli miałabym się spodziewać filmu "od zera do milionera" to na pewno są lepsze, bo to był moim zdaniem wątek poboczny.

ocenił(a) film na 8
Celina1234

Zgadzam się. Widzę po komentarzach, że ludzie nie za bardzo zrozumieli ten film. Nie można w sumie mieć im za złe, bo zapewne nie są DDA.
Moją uwagę przykuła też scena wychodzącego JD z motelu, który w końcu odpuścił walkę o zdrowie matki. Z doświadczenia wiem, że było to dla niego kur@wsko ciężkie.
Wspomniana przekazywana, niewyleczona trauma, brak bezpieczeństwa, zmienne nastroje matki, ciężki klimat.
Ja wyłam.

W tym filmie brakowało mi jednak scen, gdzie widać, że Bev jest naćpana, zaniedbuje dzieci, dom itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones